Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainypraca za granicą to trudny i odpowiedzialny krok w życiu. Ale jeśli zrobisz to dobrze razem z profesjonalistami w swojej dziedzinie, życie zmieni się na lepsze. Dlatego bardzo ważne jest, aby ten krok został przeprowadzony przez wiarygodną agencję pracy dla pracowników z Ukrainy. Oferujemy kompleksowe wsparcie zarówno firmom poszukującym kompetentnych pracowników, jak i pracownikom, którzy chcieliby pracować na uczciwych i rozsądnych warunkach. Zakres współpracy zawsze ustalany jest indywidualnie, dzięki czemu masz pewność, że otrzymasz wsparcie, którego w danym momencie naprawdę potrzebujesz.

Agencja zatrudnienia dla pracowników z Ukrainy

Czym nasza agencja dla pracowników z Ukrainy wyróżnia się na rynku:  

 • Praktyczna wiedza i doświadczenie.
 • Rzetelne i uczciwe podejście.
 • Kompleksowe wsparcie w przygotowaniu niezbędnej dokumentacji i wypełnieniu kluczowych formularzy.
 • Kompleksowe wsparcie w zarządzaniu pobytem pracowników z Ukrainy (m.in. pomoc w znalezieniu miejsca zamieszkania, uzyskanie prawa jazdy, dostęp do opieki zdrowotnej, szkoły, ubezpieczenia itp.).
 • Organizacja zatrudnienia od początku do końca.
 • Duża baza pracodawców i pracowników.
 • Indywidualne podejście do współpracy.
 • Leasing pracowniczy.
 • Odpowiedzialność i bezpieczeństwo.
 • Fachowe doradztwo prawne, zawodowe i biznesowe.
 • Usługi podatkowe, księgowość i zarządzanie personelem.
 • Tłumaczenia dokumentów.

Dokładamy wszelkich starań, aby stale poszerzać zakres naszych usług, podnosić jakość współpracy, poszerzać sieć naszych partnerów oraz doskonalić umiejętności naszych specjalistów. Chętnie porozmawiamy z pracodawcami i pracownikami z Ukrainy o szczegółach współpracy i wspólnie wypracujemy najlepszy model.

Konsultacja biznesowa – pomagamy we wszystkim

Nasza agencja na różne sposoby wspiera pracowników z Ukrainy i przedsiębiorców. Dzięki naszemu doświadczonemu zespołowi specjalistów jesteśmy w stanie zaoferować wysokiej jakości usługi doradcze, w tym: doradztwo prawnicze, rejestracja i zarządzanie firmą w Polsce (strategia i formalności), uzyskanie niezbędnych dokumentów i zezwoleń, sprawy administracyjne i kadrowe, rekrutacja.

Nasza pomoc może być w dowolnym obszarze, w zależności od rzeczywistych, indywidualnych potrzeb. Może ograniczać się do poradnictwa lub mieć wymiar bardziej praktyczny. Doświadczenie pokazuje, że to elastyczne podejście jest najbardziej korzystne. Dzięki temu szybciej zorganizujesz swoje działania, zoptymalizujesz je, wyznaczysz właściwe cele i rozwiniesz skrzydła.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy

Pracownicy z Ukrainy
Pracownicy z Ukrainy

Usługa rekrutacyjna to jedna z najczęściej wybieranych form współpracy z naszą agencją, a także jeden z najskuteczniejszych sposobów pozyskiwania wartościowych i wysoko wykwalifikowanych pracowników z Ukrainy. Dobór pracowników opiera się na selekcji wielopoziomowej, dzięki czemu mamy pewność, że potrzeby kandydatów spełnią wymagania. W naszej pracy wykorzystujemy takie metody, jak analiza danych biograficznych i ankieta. Dbamy również o to, aby wszystkie linki udostępniane przez innych pracodawców były odpowiednio weryfikowane.

Potrafimy przeprowadzić zarówno firmę, jak i potencjalnych pracowników przez cały proces rekrutacji, jednocześnie biorąc w nim czynny udział. Po otrzymaniu potwierdzenia pomożemy pracownikom z Ukrainy przystosować się do nowego życia i przejąć wszelkie obowiązki organizacyjne i formalne. Abyśmy mogli dopasować odpowiedniego kandydata do konkretnego zadania i zestawu celów, musimy podać kluczowe szczegóły dotyczące zamierzonej specjalizacji pracownika, liczby stanowisk do obsadzenia itp. W tym celu prosimy o bezpośredni kontakt!

Cechy rynku pracy w Polsce dla pracowników z Ukrainy

Oficjalne zatrudnienie w Polsce dla pracowników z Ukrainy daje prawo do następujących rodzajów pracy:

 • Przemysł – praca w zakładach produkcyjnych dla mężczyzn i kobiet.
 • Sektor usługowy – kobiety dostają pracę w salonach kosmetycznych, kawiarniach, restauracjach i sklepach.
 • Budownictwo – mężczyźni wykonujący zawody budowlane mogą znaleźć pracę w firmach budowlanych.
 • Kierowcy.
 • Praca w rolnictwie – zbiory i praca w gospodarstwie rolnym nie wymagają specjalnych umiejętności.

Legalność zatrudnienia w Polsce dla pracowników z Ukrainy

Zatrudnienie w Polsce można uzyskać na podstawie tytułu pobytowego, który uprawnia pracowników z Ukrainy do legalnego przebywania i zatrudnienia na terytorium RP. Tytułem pobytowym może być taki dokument jak: zezwolenie na pobyt czasowy lub stały, zaświadczenie o korzystaniu z ochrony czasowej które wydaje Urząd do Spraw Cudzoziemców lub paszport w ruchu bezwizowym.

Na podstawie ustawy z dnia 12 03 2022 roku, o świadczeniu pomocy Ukraińcom z uwagi na działania wojenne toczące się w tym kraju obywatele tego państwa w okresie od 24 lutego 2022 roku, korzystają z ochrony czasowej. Mają zapewnioną legalność pobytu w Polsce na okres 18 miesięcy, czyli do 23 08 2023 roku. Pracownik z Ukrainy po złożeniu wniosku w urzędzie miasta lub gminy uzyskuje numer pesel.

Obywatele Ukrainy którzy nie mają jeszcze tytułu pobytowego, jednak przed 24 lutego rozpoczęły proces ubiegania się o ten dokument, mają możliwość uzyskania zezwolenia na pobyt czasowy lub stały lub na przedłużenie wizy Schengen. Wojewoda na dokumencie podróży umieszcza stempel potwierdzający przyjęcie wniosku i staje się on automatycznie tytułem pobytowym.

Author: kto12