Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy

Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy

Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy – własna firma daje wiele satysfakcji i pozwala na osiąganie dużych zarobków. Aczkolwiek, aby móc tego doświadczyć to na samym początku trzeba dysponować określoną ilością pieniędzy, aby móc marzenia o własnej działalności gospodarczej zrealizować. Otóż, niestety wiele osób nie posiada takiej ilości pieniędzy, dlatego w takiej sytuacji trzeba pomyśleć o innych rozwiązaniach, a do takiego rozwiązania można zaliczyć między innymi skorzystanie z dotacji unijnych na prowadzenie firmy. 

Prowadzenie własnej firmy wiąże się przede wszystkim z…

Własna działalność gospodarcza może powodować dużo satysfakcji, ale jak powszechnie wiadomo, na samym początku prowadzenia własnej firmy należy uzbroić się w odpowiednią wysoką dozę cierpliwości, ponieważ aby móc generować zyski na odpowiednio wysokim poziomie, trzeba najpierw włożyć dużo pracy w rozruch prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej. Przede wszystkim trzeba skupić się na odpowiedniej reklamie, aby móc dotrzeć do jak największej ilości klientów. Chodzi bowiem o to, aby jak największa liczba osób mogła dowiedzieć się o prowadzonej przez nas firmie i mogła zacząć korzystać z naszych usług, bądź nabywać u nas towary. Na samym początku prowadzenia firmy powinniśmy, jako przedsiębiorcy skupić się na tym, aby wykonywać rzetelnie swoją pracę, ponieważ dzięki temu, klienci będą chętniej do nas wracać i polecać nasze usługi o wiele szerszemu gronu ludzi. I jest to też swojego rodzaju reklama, która nic nie kosztuje, a może przynieść wymierne korzyści, które będą utrzymywały się przez długi okres czasu. Z kolei, jeżeli chodzi o inne formy reklamy to można do nich zaliczyć między innymi: pozycjonowanie strony internetowej firmy, założenie profilu firmowego na różnorodnych portalach społecznościowych, podjęcie współpracy z influencerami w celu zareklamowania naszej działalności, jak również wykorzystanie promocji za pomocą Google Ads, bądź skorzystanie z narzędzia marketingowego, jakim jest Google Shopping. Jak więc widać, możliwości na promocję własnej firmy w obecnych czasach jest bardzo wiele. 

Dotacje unijne na prowadzenie własnej działalności gospodarczej, czyli wszystko to, co musisz o nich wiedzieć

Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy
Jak zdobyć środki unijne na rozwój firmy

Czy słyszałeś już o pożyczce na start? Jeżeli jeszcze nie, to koniecznie to przeczytaj! O pożyczce na start zdążyło już usłyszeć pewnie duże osób, ale też szerokie grono społeczeństwa polskiego zarazem nie wie, na czym szczególnie opiera się taka forma pomocy finansowej dla firm.

Mikro pożyczka dla firm unijna, cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszego społeczeństwa. Wpływ na takie zjawisko ma przede wszystkim to, że jest ona łatwa w uzyskaniu, jak również, aby ją dostać nie trzeba wpłacać wkładu własnego, ani też opłaty amortyzacyjnej. 

Pożyczka dla firm na start jest oferowana przede wszystkim tym osobom, które niestety pozostają bez pracy przez długi czas, ale też jest oferowana tym, którzy skończyli trzydzieści lat. Pożyczka unijna na start jest o tyle komfortowa, że wymagalność jej spłaty może być rozłożona w czasie nawet do 7 lat, aczkolwiek kwestia ta jest uzależniona od tego, jaka kwota tego wsparcia finansowego była udzielana danemu pożyczkobiorcy. Oprocentowanie tego wsparcia wynosi tylko 0,25 procent, a więc nie jest to duży koszt.

Pożyczki dla firmy dają możliwość zrealizowania swoich celów odnośnie prowadzenia własnego biznesu i warto z nich korzystać, tym bardziej, że są one w obecnej chwili o wiele bardziej dostępne, niż kiedyś. 

Czym jest biznes plan i co powinien zawierać?

Biznes planem określa się nic innego, jak dokument o charakterze planistycznym, który odnosi się do prowadzenia działalności gospodarczej. Jego kluczowym zadaniem jest precyzyjne wskazanie środków, sposobów oraz celów, które mają za zadanie dążyć do ich osiągnięcia. Odpowiednio przygotowany biznes plan jest kluczem do sukcesu i jest to kwestia priorytetowa, podczas składania wniosku o dotację unijną na rozwój firmy, ponieważ za każdym razem do takiego wniosku należy takie dokument załączyć. W przeciwnym wypadku, nasz wniosek o dotację zostanie w 100% odrzucony. 

Czy kwalifikuję się do uzyskania dotacji unijnych na rozwój przedsiębiorstwa?

Każda osoba zainteresowania takimi dotacjami unijnymi na rozwój przedsiębiorstwa ma pełne prawo do złożenia wniosku. Aczkolwiek, aby wniosek został pozytywnie rozpatrzony należy spełniać z góry wyznaczone kryteria. Do kryteriów tych zalicza się:

  • niekaralność
  • bycie osobą bezrobotną przez długi
  • niekorzystanie z innych form pomocy finansowej odnoszącej się do wsparcia przedsiębiorstwa
  • jak również małe szanse na otrzymanie zatrudnienia w najbliższym czasie

Takie osoby są pierwsze w kolejności do otrzymania wsparcia z funduszy unijnych na wsparcie działalności gospodarczej. Aczkolwiek większa ilość wniosków, które zostają składane, są pozytywnie rozpatrywane. 

Podczas planowania założenia działalności gospodarczej musimy również mieć na względzie to, że czeka nas wiele wyrzeczeń i pracy związanych z tą kwestią, ponieważ z pewnością przybędzie nam o wiele więcej obowiązków, które będziemy musieli wykonywać w sposób rzetelny, aby nasza firma przetrwała. 

Author: kto12