Jakie PKD- pomoc drogowa?

Jakie PKD – pomoc drogowa?

Jakie PKD – pomoc drogowa? Z pewnością każdego z nas kusi wizja szybkiego zarobienia dużych pieniędzy. Jedną z możliwości jest założenie firmy w rozwijającej się branży, gdzie popyt na usługi jest stosunkowo wysokim. Strzałem w dziesiątkę może okazać się pomoc drogowa – w końcu liczba samochodów z dnia na dzień zwiększa się. Co należy wiedzieć o pracy w pomocy drogowej?

Jakie wymogi niezbędne są do świadczenia pomocy drogowej? Czy pomoc drogowa jest dochodowa i ile może zarabiać właściciel? Dlaczego laweta ma tak duże znaczenie? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, do którego przeczytania serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych czytelników.

Praca w pomocy drogowej – co należy o niej wiedzieć?

Gdybyśmy mieli wskazać jedno, najważniejsze zadanie związane z pomocą drogową i holowaniem samochodu, wówczas moglibyśmy wskazać transport pojazdów, które to uległy awarii lub wypadkowi. W konsekwencji nie są one w stanie poruszać się o „własnych siłach”. Tego typu praca wiąże się z tym, że konieczna jest ciągła dyspozycyjność. Dlaczego? Okazuje się, że tego typu incydenty pojawiające się na drogach mogą mieć miejsce właściwie 24 godziny na dobę. Niejednokrotnie pomoc drogowa wykonuje także mniej oczywiste czynności, czyli dostarczanie paliwa, wymiana kół. O ile typowa wiedza z zakresu mechaniki nie jest obowiązkowa, to jednak jest pewnym atutem dla danej firmy, która świadczy usługi związane z pomocą drogową. W końcu nie wszystkie usterki są na tyle poważne, że konieczny jest transport do warsztatu. Część problemów może zostać wyeliminowanych na miejscu, co oznacza, że kierowca może wyruszyć w dalszą podróż jedynie z niewielkimi opóźnieniami.

Wymogi niezbędne do świadczenia pomocy drogowej

Jakie PKD- pomoc drogowa?
Jakie PKD – pomoc drogowa?

Firma świadcząca usługi auto pomocy drogowej jest o tyle korzystna, że ma dość niskie wymagania. Jeśli zwrócimy uwagę na powszechnie dostępne przepisy na rynku pracy, wówczas dojdziemy do wniosku, że nie ograniczają one ogólnej dostępności. W praktyce jedynym warunkiem, aby świadczyć pomoc drogową, jest posiadanie prawa jazdy odpowiedniej kategorii. Przykładowo gdy będziemy poruszali się z autolawetami, które posiadają integralną platformę, wówczas w zdecydowanej większości przypadków wystarczająca będzie kategoria B odpowiadająca za samochody osobowe. Jeśli jednak jesteśmy zainteresowani wykorzystaniem lawety, to nie możemy zapominać, że niemalże obowiązkiem jest kategoria B+E, ewentualnie C+E. O czym jeszcze musimy pamiętać? Rozpoczynając przygodę z firmą ważna jest kwestia kapitału. W końcu działalność gospodarcza nie będzie mogła funkcjonować, jeśli nie wyposażymy się w odpowiedni pojazd czy też sprzęt. W tym miejscu należy wspomnieć o możliwościach związanych z biznesplanem. Jeśli przyłożymy się do tego projektu, wówczas możemy starać się o ewentualne dofinansowania czy też kredyt. Rozwijanie działalności gospodarczej jest wówczas łatwiejsze.

Czy pomoc drogowa jest dochodowa i ile może zarabiać właściciel?

Dla wielu osób zastanawiająca jest kwestia tego czy praca w pomocy drogowej jest dochodowa. O ile posiadamy szeroką wiedzę, jednocześnie jesteśmy dyspozycyjni i uwielbiamy prowadzić pojazd, wówczas tego typu firma może okazać się strzałem w dziesiątkę. Nie możemy jednak wpadać w zbytni optymizm – początki mogą okazać się bardzo trudne. Jednakże w przypadku startujących przedsiębiorców jest to zupełnie normalne – nie musimy się tego obawiać. Wraz z tym, jak rozwija się nasza flota i zatrudniani są nowi kierowcy, nasza firma dynamicznie się rozwija, a biznes staje się coraz bardziej dochodowy. Ile jednak może zarobić właściciel firmy, który oferuje pomoc drogową? Jest to nieco skomplikowana kwestia i składa się na nią dość dużo czynników. Do podstawowych możemy zaliczyć zakres oferowanych usług, flota, liczba pracowników, godziny pracy. Jeśli jednak uśrednilibyśmy pewne wartości, wówczas możemy dojść do wnioski, że w przypadku prowadzenia jednoosobowej działalności możemy niekiedy przekroczyć 10 000 zł w ciągu miesiąca.

Laweta – dlaczego ma tak duże znaczenie?

W przypadku firmy oferującej pomoc drogową najważniejszym środkiem trwałym jest sprawna laweta. Dzięki niej właściwie natychmiast możemy rozpocząć poszukiwanie naszych klientów. Pojazd powinien charakteryzować się nowoczesnością i sprawnością. Kupowanie starej i zużytej lawety to niezbyt dobry pomysł- będą z nim duże problemy. Ważna jest również kwestia związana z poszukiwaniem klientów. Kierowcy, którzy poruszają się po drogach powinni wiedzieć, że nasza działalność istnieje. Warto więc zastosować możliwości reklamy lokalnej i internetowej.

Jakie PKD ma pomoc drogowa?

Część osób zastanawia się, jaki numer PKD należy podać, aby móc zarejestrować działalność związaną ze świadczeniem usług pomocy drogowej. Okazuje się, że podstawowy numer PKD dla tego typu działalności to 52.21.Z. Jest to działalność usługowa, która wspomaga transport lądowy. Na podstawie tych informacji możemy rozpocząć proces otwierania własnej działalności gospodarczej, co wbrew pozorom nie jest tak skomplikowane.

Author: