Przeprowadzki jakie pkd?

Przeprowadzki jakie PKD?

Przeprowadzki jakie PKD? Firma zajmująca się przeprowadzkami to z pewnością dobry pomysł na biznes. Jednak, czy tego rodzaju firmę można założyć jako jednoosobową działalność gospodarczą? Oczywiście, że prawnie nie istnieją ku temu przeciwskazania, należy jednak zastanowić się, czy samodzielne świadczenie usług tego typu zapewni klientom kompleksową obsługę.

Przede wszystkim sam transport dobytku, w tym mebli, czy innych przedmiotów jest możliwy, o ile ktoś posiada samochód transportowy i niezbędne do jego prowadzenia uprawnienia. Trzeba jednak pamiętać o tym, jakie są obecnie standardy na rynku. Klienci, którzy decydują się na skorzystanie z usług profesjonalistów, często oczekują ich pełnego pakietu. W tym również wniesienia ciężkich rzeczy, a nawet pomocy w pakowaniu rzeczy. W tym momencie samodzielne wykonanie pracy staje się niemożliwe i mocno ogranicza ofertę firmy.

Firma przeprowadzkowa czy taxi bagażowe?

Coraz większą popularność zdobywa taxi bagażowe. Chociaż w gruncie rzeczy świadczy nieco inne usługi, niże może wskazywać na to nazwa, są one bardzo pokrewne do tego, czym zajmują się firmy przeprowadzkowe. Ważne jest, iż samochody transportowe zamawia się podobnie jak taxi. To doskonały sposób na przewiezienie różnego typu przedmiotów wielogabarytowych, których właściciel nie może przewieść samodzielnie. Dla wielu osób może być to dobry początek w sektorze usług transportowych, które związane są z przeprowadzkami. W tym przypadku jednaj częściej przewozi się poszczególne przedmioty, na przykład podczas ich zakupu, niż zamawia usługę podczas przeprowadzki. Niemniej, także w przypadku taxi często potrzebne są przynajmniej dwie osoby, które będą w stanie załadować daną rzecz do samochodu.

Firma zajmująca się przeprowadzkami – od czego zacząć?

Przeprowadzki jakie pkd?
Przeprowadzki jakie PKD?

Najlepiej jeszcze przed rejestracją działalności rozważyć to, jaki zakres usług planuje się świadczyć. Pomoże to nakreślić biznes plan, stworzyć odpowiednią reklamę, jak też stronę internetową, czy wizytówkę, która może mieć wpływ na ilość klientów. Wart uwzględnić zarówno transport mebli jak też przeprowadzki biur. Poszerzenie oferty o klientów biznesowych może być dobrym posunięciem. Z reguły są to osoby, które liczą na fachową, kompleksową pomoc, włącznie z przeniesieniem wyposażenia biura, jego załadunkiem i transportem. Dlatego w pierwszej kolejności należy zastanowić się, czy biznes, jakim jest firma przeprowadzkowa, warto założyć ze wspólnikiem. Jeśli nie, najlepiej rozważyć zatrudnienie jednego bądź dwóch pracowników.

Firma przeprowadzkowa – co trzeba posiadać?

Przede wszystkim potrzebny jest samochód transportowy. To absolutne minimum. Często realizować usługę, jaką są przeprowadzki firm w momencie, gdy nie posiada wystarczającego pojemnego auta. Jeśli ktoś jeszcze nie dokonał jego zakupu, może rozważyć zakup pojazdu w leasing. Wymaga to około 10% wkładu własnego, jednak późniejsze raty leasingowe można wliczyć w koszt prowadzenia działalności, dzięki czemu kwoty te można odliczyć od przychodu.

To bardzo ważne z perspektywy podatkowej, ponieważ objęty jest nim tylko dochód firmy. Warto także posiadać kartony do przeprowadzki. Bardzo ułatwiają transport mniejszych rzeczy, jak również ich spakowanie. Dzięki przewożeniu rzeczy w materiałach o wiele łatwiej także gospodarować wolną przestrzenią w samochodzie transportowym. Przydadzą się również wszelkiego rodzaju pasy mocujące, które zabezpieczą wielogabarytowe przedmioty, takie, jak meble. Istotnym elementem będzie wózek transportowy, który ułatwi przewożenie rzeczy z mieszkania, czy biura prosto do samochodu. Można także regularnie kupować folie bąbelkowe, czy wypełniacze, które zabezpieczają ładunek.

Jak założyć firmę zajmują się przeprowadzkami?

usługi przeprowadzkowe
usługi przeprowadzkowe

W zasadzie tego rodzaju działalność zakłada się podobnie, jak każdą inną formę. W pierwszej kolejności niezbędne jest złożenie odpowiedniego wniosku. Z uwagi na cyfryzację urzędów, szereg dokumentów można przesłać poprzez odpowiednie formularze, dostępne na oficjalnych stronach internetowych. W tym celu, jeśli ktoś tego jeszcze nie zrobił, należy stworzyć “Profil Zaufany”, cały proces jest prosty i jasno opisany. Następnie trzeba przesłać wniosek, w którym jedną z najważniejszych informacji jest PKD – Polska Klasyfikacja Działalności. Jest to kod, który określa charakter firmy, jak też zakres świadczonych usług. Do jednego przedsiębiorstwa można wykorzystać nawet kilka oznaczeń klasyfikacji, co przekłada się na możliwość świadczenia usług na szerszą skalę, także bardziej zróżnicowanych. Dla firmy przeprowadzkowej stosuje się PKD 49.42.Z, które jasno określa działalność jako przedsiębiorstwo usługowe, zajmujące się przeprowadzkami, w tym transportem drogowym, jak też innego rodzaju kanałami.

O czym warto pamiętać podczas zakładania firmy?

Przede wszystkim o tym, aby wybrać formę opodatkowania dla firmy. Nie jest to obowiązek, jeśli jednak ktoś nie zrobi tego samodzielnie, podlegać będzie ogólnym zasadom opodatkowania. Oznacza to, iż dochód będzie mógł podlegać pierwszemu lub drugiemu progowi podatkowemu w zależności od jego wysokości.

Author: kto