Wypożyczalnia samochodów ile kosztuje?

Wypożyczalnia samochodów ile kosztuje?

Wypożyczalnia samochodów ile kosztuje? Koszt wynajmu samochodu z wypożyczalni samochodów zależy od wielu czynników, takich jak wiek, rodzaj samochodu, który chcesz wynająć, miejsce odbioru, dzień tygodnia, w którym odbierasz samochód i liczba dni, w których będziesz miał samochód. Ze względu na wiele zmiennych, warto jest poświęcić trochę czasu na porównanie różnych firm wynajmujących samochody.

Pamiętaj, że wypożyczenie samochodu jest pod wieloma względami podobne do zakupu biletu lotniczego. Ceny zmieniają się cały czas, nawet z minuty na minutę. Więc jeśli zdarzy Ci się złapać szczególnie dobrą cenę, nie wahaj się zarezerwować oferty, ponieważ prawdopodobnie nie zobaczysz jej ponownie nawet godzinę później. Wypożyczalnie samochodów mają swoje polityki cenowe, w tym te dotyczące aut dostawczych.

Czas ma znaczenie

Ogólnie rzecz biorąc, im wcześniej rozpoczniesz poszukiwania, tym lepszą ofertę wynajmu samochodu otrzymasz. Trzy do sześciu miesięcy wcześniej to najlepsze ramy czasowe. Jeśli musisz zarezerwować samochód na następny dzień, zapłacisz o wiele więcej pieniędzy, niż jeśli dasz sobie więcej czasu na rozejrzenie się, zanim będziesz musiał jechać. Firmy wynajmujące samochody zarabiają najwięcej pieniędzy w dni powszednie, obsługując osoby podróżujące służbowo, które potrzebują pojazdu do poruszania się po obcym mieście. Dlatego też, prawdopodobnie otrzymasz lepszą cenę, jeśli wynajmiesz samochód na weekendową wycieczkę, niż jeśli potrzebujesz go na wycieczkę w dzień powszedni. Wypożyczenie samochodu na lotnisku jest niezwykle wygodne – i znacznie droższe. Jeśli przylatujesz do dużego miasta, gdzie jest łatwo dostępny transport publiczny lub taksówki, poszukaj ofert wynajmu samochodów poza lotniskiem. Możesz zaoszczędzić dużo więcej niż na taksówce. Częścią wyższych kosztów wynajmu samochodu na lotnisku jest opłata koncesyjna – niektóre firmy pobierają opłatę na pokrycie kwoty, którą muszą zapłacić na rzecz lotniska, aby móc tam prowadzić swój biznes wypożyczalni samochodów. Wynajem busa https://automaks.pl/doblo-maxi/ jest droższą opcją, aniżeli wynajem aut dostawczych. Auta dostawcze często oferowane są w promocyjnych cenach.

Koszty

Jeśli porzucisz swój samochód w innym miejscu wynajmu niż to, z którego go odebrałeś, prawdopodobnie poniesiesz dodatkowe opłaty. Dotyczy to zarówno podróży przez cały kraj, jak i pobytu w tym samym mieście. Ogólnie rzecz biorąc, im dłużej rezerwujesz samochód, tym niższa jest stawka dzienna. A jeśli planujesz długą podróż, lepszym rozwiązaniem może być wynajęcie samochodu na cały tydzień. Każda wypożyczalnia samochodów Automaks ma inną klasyfikację wynajmowanych pojazdów, ale możesz być pewien, że im bardziej luksusowy i większy pojazd, tym więcej zapłacisz. Pojazd ekonomiczny – raczej mały samochód, który zazwyczaj jest bardzo oszczędny w zużyciu paliwa – jest prawie zawsze najtańszą opcją. Luksusowy samochód sportowy może kosztować 50% więcej, a SUV prawie dwa razy więcej. Zawsze opłaca się zwrócić wypożyczony samochód z tym samym bakiem paliwa, z którym go odebrałeś. Dla firm wynajmujących samochody tankowanie jest niewygodne; muszą one wysłać pracownika na stację benzynową i tracić czas, w którym samochód mógłby być na drodze i zarabiać dla nich pieniądze. Jeśli nie zwrócisz samochodu z pełnym bakiem gazu, jak uzgodniono, wypożyczalnia samochodów obciąży cię kosztami tankowania, co spowoduje wzrost kosztów.

Ważne kwestie

Wypożyczalnia samochodów ile kosztuje?
Wypożyczalnia samochodów ile kosztuje?

Jeśli masz mniej niż 25 lat, firmy wynajmujące samochody naliczą Ci dodatkową opłatę. Nawet jeśli jest jeszcze jeden kierowca, który ma 25+ lat, nadal będziesz musiał zapłacić, jeśli jeden z kierowców ma mniej niż 25 lat. Ponadto, kierowcy poniżej 25 roku życia nie mogą wynajmować niektórych klas samochodów, takich jak samochody sportowe. Niezależnie od tego, gdzie wynajmujesz samochód, firma będzie próbowała sprzedać Ci dodatki, aby zwiększyć swoje zyski. Jednym z najczęstszych jest dodatkowe ubezpieczenie. Wiele głównych kart kredytowych pokrywa koszt wynajmu samochodu. Jest mało prawdopodobne, że będziesz musiał wykupić dodatkowe ubezpieczenie, jeśli korzystasz ze standardowego ubezpieczenia. Warto jednak wcześniej sprawdzić to zarówno w firmie obsługującej kartę kredytową, jak i u agenta ubezpieczeniowego. Innymi możliwymi dodatkami są GPS lub radio satelitarne. Pierwszy z nich może być przydatny, drugi może nie być wart dodatkowych kosztów. Firmy wynajmujące samochody mogą również chcieć pobierać opłaty za korzystanie z transpondera opłat drogowych. Jeśli masz już taki transponder, zapytaj, czy możesz go użyć zamiast nowego.

Całkowity koszt wynajmu

Zawsze patrz na całkowity koszt wynajmu, a nie tylko na cenę podstawową. Jeśli spróbujesz porównać najlepsze ceny za wynajem samochodu, szybko przekonasz się, że istnieje szeroki zakres cen, nawet w tej samej firmie. Lotnisko może oferować niską stawkę plus góry opłat, które zwiększają całkowity koszt. Lokalizacja w pobliżu może mieć znacznie wyższą stawkę podstawową, ale niższe opłaty. Prawdziwa cena wynajmu samochodu jest sumą ceny bazowej oraz opłat i podatków. Wszystkie koszty trzeba uwzględnić.

 

Author: kto