Vaporizery stacjonarne a przenośne

Vaporizery stacjonarne a przenośne

Vaporizery stacjonarne a przenośne: vaporizery to nowoczesne urządzenia, które obecnie można kupić w wielu miejscach. Spotykamy je zarówno w specjalistycznych sklepach, jak w galeriach handlowych (często takie produkty dostrzec można na ekspozycjach w wyspach handlowych). Ich działanie może wydawać się dość tajemnicze, zwłaszcza że z ich istnieniem wiąże się wiele chwytliwych ale ogólnikowych haseł reklamowych. Dziś skupiamy się na vaporizerach przenośnych i stacjonarnych, wskazując na wady i zalety każdego z rozwiązań.

Zalety vaporizerów stacjonarnych

Vaporizery stacjonarne podłącza się do gniazdka elektrycznego, dzięki czemu możemy spodziewać się od takich urządzeń większej mocy. Są dobrym rozwiązaniem dla osób, które lubią cieszyć się inhalowaniem w domowych warunkach. Urządzenia tego typu docenią fani łatwej inhalacji. W vaporizerach stacjonarnych para przedostaje się przez balon lub silikonowy wężyk. W efekcie cały proces jest nie tylko łatwiejszy, a para będzie delikatna i lepiej schłodzona, niż ta pochodząca z urządzeń przenośnych.

Vaporizery stacjonarne sprawdzają się również podczas spotkań grupowych. Rozmiary urządzenia sprawiają, że dłużej może ono utrzymać optymalną temperaturę i każda z osób może cieszyć się świetną jakością i smakiem pary. Moc i jakość to więc bezsprzeczne zalety vaporizerów stacjonarnych i próżno szukać rozwiązań przenośnym, które im pod tymi względami dorównają. Trzeba również wspomnieć o substancjach aktywnych – zioła podgrzewane w vaporizerach stacjonarnych wydzielają więcej substancji aktywnych niż te podgrzewane w urządzeniach przenośnych. Sesje wdychania trwają dłużej – urządzenia stacjonarne mają większą komorę i mamy możliwość dokładnej regulacji temperatury. Smak suszu jest wyraźny, a para gęstsza. W takich stacjonarnych urządzeniach znika też problem pamiętania o ładowaniu baterii przed użyciem.

Jakie wady mają vaporizery stacjonarne?

Mówiąc o wadach, należy wspomnieć rozmiar takich urządzeń. Jak łatwo się domyślić, vaporizery stacjonarne nie zostały stworzone do podróży czy częstego przenoszenia ich z miejsca na miejsce. Nie są poręczne i zajmują stosunkowo dużo przestrzeni, więc nie zabierzemy ich ze sobą na imprezę do znajomych czy na wakacyjny wypad. Z urządzenia nie skorzystamy też w pomieszczeniu, w którym nie ma gniazdka elektrycznego. Dla niektórych osób wadą będzie też przechowywanie vaporizera. Ze względu na swoje spore gabaryty, nie schowamy go bez problemu do szuflady. Jeśli chcemy więc, aby dostępu do niego nie miały osoby postronne (dzieci, goście) lub zwierzęta, musimy wydzielić specjalne miejsce do przechowania.

Vaporizery przenośne – dlaczego tak popularne?

Vaporizery stacjonarne a przenośne
Vaporizery stacjonarne a przenośne

Wiele osób decyduje się na taki zakup ze względu na wygodę. Tej zalety nie da się odmówić vaporizerom przenośnym. Są niewielkie, można nosić je w kieszeni czy w niewielkiej torebce lub.. ukryć w dłoni. Mając taki niewielki sprzęcik, nie musimy przejmować się, czy w pobliżu znajdować się będzie gniazdko elektryczne. Inhalować możemy się więc wszędzie i o każdej porze. Urządzenie zasila najczęściej akumulator wielokrotnego ładowania. Musimy więc zadbać o naładowanie baterii i z tak przygotowanym urządzeniem możemy udać się praktycznie wszędzie. Taki vaporizer emituje też bardzo mało zapachu więc nie jest nieprzyjemny dla postronnych osób. Jeśli chodzi o wygląd to nie da się za bardzo odróżnić go od niezwykle popularnych papierosów elektronicznych; z tego powodu możemy spokojnie przemierzać ulicę, zaciągając się vaporizerem i nie wzbudzimy zainteresowania mijających nas osób. Takie urządzenie jest też bardzo łatwo schować, więc mamy większą pewność, że nie dobiorą się do niego zwierzęta lub dzieci.

Kogo może rozczarować zakup vaporizera przenośnego?

Mobilność i wygoda dla wielu osób przesądza sprawę i z tego powodu zawsze wybiorą oni rozwiązanie przenośne. Jest to całkowicie zrozumiałe. Nadal jednak należy zdawać sobie sprawę z kilku istotnych wad. Najważniejszą jest to, że element grzewczy ma tu dużo mniejszą moc niż ta w urządzeniach stacjonarnych. Oznacza to, że wydajność jest dużo niższa. Producenci przygotowują odpowiedź na ten problem, wprowadzając na rynek vaporizery przenośne o coraz to większej wydajności. Nadal jednak trzeba liczyć się z tym, że smak i wydajność nie dorównają parametrom oferowanym przez vaporizery stacjonarne.

Jak widać, trudno mówić o uniwersalnym rozwiązaniu, które świetnie sprawdzi się w każdych warunkach. Vaporizery warto wybierać z myślą o naszej wygodzie. Dlatego właśnie tak ważne jest zapoznanie się z wadami i zaletami vaporizerów stacjonarnych i przenośnych. Niezależnie od tego, na jakie rozwiązanie się zdecydujemy, coś tracimy i coś zyskujemy, Liczy się więc to, jakie kwestie traktujemy priorytetowo. Czy jest to smak? Czy może wygoda i możliwość cieszenia się smakiem ulubionego suszu w każdej sytuacji? Na tego typu pytania należy odpowiedzieć sobie przed zakupami. Jeśli jesteśmy wielkimi fanami waporyzacji i możemy pozwolić sobie na większy wydatek, być może najlepszą opcją będzie zakup dwóch urządzeń – stacjonarnego i przenośnego.

Author: kto