Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami – czy wiesz, że balijski masaż gorącymi kamieniami sięga do czasów starożytnych? W tamtych czasach kobiety używały gorących kamieni do łagodzenia skurczów menstruacyjnych. Kolebką masażu gorącymi kamieniami są podobno słoneczne Indie, gdzie tysiące lat temu były używane w rytuałach oczyszczających, a później odnajdywały w nich właściwości relaksujące.

Opis programu

Masaż gorącymi kamieniami w SPA – wykorzystywany jest również bazalt, biały marmur, czarny granit, rubin, szmaragd itp. Poszczególne kamienie wykazują zupełnie inny wpływ na organizm człowieka. Masaż gorącymi kamieniami może być bardzo relaksujący i łagodzić narastający w ciele stres. Jej celem jest wywołanie ciszy i harmonii. Chodzi o synergię całego ducha i umysłu. Wśród osób, które eksperymentowały z wyglądem i działaniem masażu gorącymi kamieniami, często pojawia się opinia, która podkreśla dobroczynny wpływ tego zabiegu na nasz organizm. Gorące kamienie poprawiają ukrwienie skóry i poprawiają jej kondycję. Dodatkowo zwiększają zdolność do pracy mięśni i regenerują je po długotrwałym wysiłku. Masaż gorącymi kamieniami może również wpływać na układ limfatyczny i krwionośny. Pomaga również w pracy serca. Przed rozpoczęciem masażu kamienie zostają doprowadzone do odpowiedniej temperatury. Stopień odprowadzenia ciepła różni się w zależności od rodzaju samego kamienia. Temperatury wahają się od zera do sześćdziesięciu stopni. Masaż gorącymi kamieniami ma na celu odprężenie pacjenta. Jednak wszystkie właściwości przeciwzapalne sugerują stosowanie zimnego kamienia. Tam, gdzie masażystka lub kosmetyczka rozbija kamienie zgodnie z zasadami terapii meridianowej, są tzw. czakry, czyli ośrodki energetyczne w ciele, które stymulują pracę gruczołów dokrewnych. Czakry znajdują się na prawej linii kręgosłupa. Masaż gorącymi kamieniami polega na umieszczaniu kamieni w określonych miejscach i przesuwaniu ich bezpośrednio wzdłuż meridianów w celu odblokowania kanałów energetycznych. Ciepło kamienia znacznie rozluźnia mięśnie oraz pobudza krążenie limfy i krwi. Relaksujące działanie tego zabiegu można wzmocnić wykonując naprzemienne masaże manualne i kamienie z użyciem aromatycznych olejków i zapachów.

Wskazania i przeciwwskazania do masażu gorącymi kamieniami

Masaż gorącymi kamieniami – jeden z najpopularniejszych zabiegów spa, oczywiście masaż ten polecany jest osobom zestresowanym i potrzebującym relaksu. Z pewnością sprawdzi się u osób, które skarżą się na silne bóle pleców lub nerwowość po długotrwałym wysiłku fizycznym. Jak każdy zabieg, masaż gorącymi kamieniami ma pewne przeciwwskazania. O czym musimy pamiętać? To niewydolność serca, ciąża, nowotwór, zaburzenia czucia lub gorączka. Oczywiście osoba wykonująca masaż powie nam to wszystko. To jeden z powodów, dla których tak ważne jest, aby trafić w miejsce dojrzałe i w ręce prawdziwych ekspertów. Gdzie ich szukać? Najlepszym sposobem na udanie się do gabinetu masażu jest skierowanie. Jeśli żaden z naszych krewnych nie korzystał wcześniej z takiego miejsca, poszukajmy informacji w Internecie. Z łatwością znajdziemy wiele takich miejsc. Nie umawiajmy się na pierwsze spotkanie, tylko zapoznajmy się z opiniami o danym biurze, obejrzyjmy galerie zdjęć i sprawdźmy kto pracuje w danej lokalizacji. Może być inaczej. Możemy być rozczarowani lub mile zaskoczeni. Oczywiście chcemy skorzystać z drugiej opcji. Co ważniejsze, gdy już po jednym zabiegu jesteśmy naprawdę zadowoleni, do kolejnego powinniśmy przystąpić w tym samym miejscu. Zrobimy to bez stresu i będziemy dokładnie wiedzieć, na co możemy liczyć.

Ważna informacja na koniec

Masaż gorącymi kamieniami
Masaż gorącymi kamieniami

Na koniec chcielibyśmy przekazać bardzo ważne informacje dotyczące masażu gorącymi kamieniami w Warszawie. Po pierwsze, są skutki uboczne. Nie ma żadnych skutków ubocznych masażu gorącymi kamieniami wykonanego prawidłowo. Ta procedura może być niebezpieczna tylko wtedy, gdy jest wykonywana przez kogoś, kto nie wie dokładnie, gdzie umieścić kamień i do jakiej konkretnej temperatury należy go podgrzać. Ponownie doszliśmy do wniosku, że wybierając kogoś, kto nie ma kwalifikacji, musimy liczyć się z tym, że możemy zostać zranieni. Należy również wspomnieć o częstotliwości samego masażu. Masaż gorącymi kamieniami należy powtarzać tyle razy, ile potrzebuje pacjent. Wszystko w tym temacie tak naprawdę zależy od indywidualnych okoliczności. O czym gadamy? Oczywiście mamy na myśli problemy pacjenta i jego umiejętność radzenia sobie ze stresem. Nie obawiaj się, o czym szczegółowo dowiemy się podczas naszego pierwszego masażu. Nie bój się też zadawać pytań.

Author: kto12