Jak wiązać plecak worek?

Jak wiązać plecak worek?

Jak wiązać plecak worek? Plecaki worki z https://ho-lo.pl/plecaki/ zdobyły uznanie już kilka lat temu i od tego czasu niezmiennie pozostają w modzie. Początkowo używane były głównie przez dzieci i młodzież, które chętnie korzystały z nich, aby zabrać strój na lekcję wychowania fizycznego. Z czasem jednak zauważono, że są one bardzo wygodne i praktyczne – przez co szybko zyskały szersze grono odbiorców. Ponadto plecaki te można nosić na wiele różnych sposobów. 

Czym jest plecak worek i kto może go nosić?

Jak wiązać plecak worek?
Jak wiązać plecak worek?

Plecak worek ma bardzo prostą konstrukcję. Składa się on bowiem z dużej, prostokątnej kieszeni i sznurka – który jest jednocześnie ściągaczem i ramiączkami. Początkowo używany był przez dzieci jako worek na WF, ale szybko zauważyły one, że można go wygodnie nosić jako plecak – i tak rozpoczęła się moda na plecaki worki. Producenci zauważyli, że coraz więcej osób jest chętnych korzystać z plecaków na sznurkach i postanowili, że zaczną produkować je również z grubszych materiałów – tak, aby były w stanie udźwignąć cięższe przedmioty. Powszechnie przyjmuje się, że worek pasuje bardziej do luźnego stylu sportowego niż oficjalnego. Wynika to głównie z jego pierwotnego zastosowania. Obecnie moda na worki na plecy dotyczy już nie tylko dzieci i młodzieży, ale coraz częściej także i dorosłych. Wiele osób docenia praktyczność i wszechstronność worków i używa ich w różnych codziennych sytuacjach. Plecaki worki można kupić w różnych rozmiarach, wzorach i modelach. Od zwykłych plecaków odróżnia je nie tylko większa pojemność, ale także ramiączka wykonane ze sznurka – to m.in. dzięki nim worek można tak łatwo przekształcać. Plecaki worki są nie tylko bardzo wygodne, ale także są w stanie dopasować się do każdej stylizacji, wystarczy tylko odpowiednio je zawiązać.

Plecak worek noszony jako zwykły plecak

  • Plecak na uczelnię – bycie studentem wiąże się z noszeniem ze sobą zeszytów, notatek, a czasem nawet laptopa. Najwygodniejszą formą zabrania wszystkiego ze sobą jest włożenie wszystkiego do plecaka – najlepiej takiego, którego kształt dopasuje się do przedmiotów. I taki właśnie jest plecak worek. Wystarczy, że rozdzielisz sznurki od ściągacza i możesz ruszać w drogę ze swoim nowym plecakiem. 
  • Plecak na siłownię/basen – plecaki worki są bardzo pojemne, przez co bez problemu zmieszczą się w nich ubrania, ręcznik oraz woda, które przydadzą się w czasie treningu lub pobytu na basenie. 
  • Plecak na wycieczkę – podczas zwiedzania chcemy mieć przy sobie wszystko, co może okazać się potrzebne. W tej roli również świetnie sprawdzi się plecak na sznurkach, gdyż jest bardzo pojemny, a przy tym praktyczny – nie trzeba dźwigać toreb i zawsze ma się wolne ręce. 

Zastosowanie worka jako plecaka jest najczęściej stosowanym rozwiązaniem, gdyż jest wygodne, szybkie i pasuje do wielu stylizacji. Ściągacz w postaci sznurka rozchodzi się w obie strony, przez co sprawia, że bez problemu można zrobić z niego ramiączka i korzystać ze wszystkich zalet, jakie niesie za sobą używanie plecaka, a dodatkowo cieszyć się zwiększoną pojemnością. 

Plecak worek jako torebka

  • Do pracy – kiedy w Twojej torebce jest za mało miejsca, ale nie chcesz nosić do pracy plecaka, możesz zastąpić ją plecakiem workiem, którego z powodzeniem można używać jako dużej torby. Workoplecaki często posiadają wewnętrzne kieszenie, do których można bezpiecznie schować telefon lub portfel, a także karabińczyk na klucze – do którego można przypiąć wszystko np. kosmetyczkę. 
  • Na spacer z dzieckiem – spacery z dziećmi bywają męczą i często trzeba mieć pod ręką bardzo dużo rzeczy. Plecak worek sprawdzi się idealnie także w takiej sytuacji. Jest pojemny i wygodny a dodatkowo bardzo łatwo i szybko zamyka się i otwiera – co przy opiece nad dzieckiem jest naprawdę istotne. Jeżeli na taki spacer masz zamiar założyć sukienkę to plecak na sznurkach możesz szybko zamienić w wygodną torbę na ramię. 

Zmiana worka w torebkę jest równie prosta jak zamiana w plecak. Polega ona na tym samym, czyli manewrowaniu sznurkami. W przypadku torebki wystarczy, że złączysz ze sobą sznurki ściągacza i zarzucisz je na ramię. A jeżeli chcesz mieć pewność, że worek pozostanie w formie torebki, a ramiączka nie będą się rozdzielały, możesz zawiązać je ze sobą – tworząc pętelkę.

 

Polecamy :

sklep z portfelami https://ho-lo.pl/portfel-z-recyklingu/

torby młodzieżowe https://ho-lo.pl/torby-na-ramie/

Inne sposoby noszenia plecaka worka

Plecak worek można nosić oczywiście także zgodnie z jego pierwotnym przeznaczeniem – czyli jako worek, lub jako nerkę albo torbę przez ramię. Wystarczy, że złączysz ze sobą dwa sznurki ściągacza i przełożysz je przez głowę – uzyskasz w ten sposób efekt torebki noszonej przez ramię. W taki sam sposób bardzo często nosi się także nerki – jednak plecak worek jest od nich dużo bardziej funkcjonalny i pojemny. 

Co zrobić kiedy plecak worek jest za długi?

Kiedy kupiłeś sobie plecak worek, ale jego ramiączka są za długie i zamiast znajdować się na Twoich plecach znajduje się dużo niżej wystarczy, że zastosujesz jeden prosty trik – zrób pętelkę u podnóża sznurka. Przez to, że całe ramiączka wykonane są ze sznurka jest to bardzo proste i łatwe do wykonania. W zależności od tego jak bardzo potrzebujesz skrócić swoje ramiączka, tak duża powinna być Twoja pętelka. 

HO::LO Studio
ul. Tkacka 19-22
70-556 Szczecin
602 177 056
www.ho-lo.pl

 

Author: kto12