Jak używać frezarki do paznokci?

Jak używać frezarki do paznokci?

frezarki
frezarki

Jak używać frezarki do paznokci? Manicure frezarkowy umożliwia opracowanie płytki paznokcia i skórek przy użyciu tylko i wyłącznie jednego urządzenia. Frezarka do paznokci jest alternatywą dla innych ostrych narzędzi (pilniki, cążki), które często wywołują bolesne skaleczenia. Co ważne, dzięki wymiennym frezom można wykonywać przy pomocy frezarki różne czynności, czyli między innymi zdjąć warstwy żelu, usunąć skórki, czy skrócić paznokcie. Frezarka sprawdzi się również w eliminacji odcisków i zrogowaceń na stopach.

Do czego używa się frezarki do paznokci?

podologia
podologia

Urządzenie to służy do bezpiecznego i sprawnego pozbycia się lakieru hybrydowego czy masy żelowej z powierzchni paznokcia. Co ważne, nie niszczy przy tym struktury paznokci. Sprzętem tym możemy także uzyskać odpowiedni kształt i długość płytki paznokci. To urządzenie, które jest bardzo wygodne w użytkowaniu i pozwala na sprawniejszą pracę. Frezarką możemy także zmatowić i wypolerować płytkę, dzięki czemu będzie ona przygotowana do dalszej stylizacji. To świetny zamiennik pumeksu, można dzięki niej wykonać pedicure leczniczy i wyleczyć odciski.

W jaki sposób działa frezarka do paznokci?

Jak używać frezarki do paznokci?
Jak używać frezarki do paznokci?

Takie urządzenie zakupić można w różnych rozmiarach. Dostępne są modele o różnej mocy i przeznaczeniu. Dla osób początkujących polecane są zwłaszcza niewielkie i wygodne w użyciu frezarki. Frezarką możemy wykonywać zabiegi pielęgnacyjne na paznokciach i skórkach dłoni oraz stóp. Umieszczamy w niej wybraną nakładkę, czyli frez. Może być ona wykonana z wielu tworzyw i minerałów. Zazwyczaj producenci oferują frezy kamienne, diamentowe oraz piaskowe. Taki frez obraca się przez co ściera powierzchnię skórki czy płytki paznokcia. Aby móc uzyskać pożądane rezultaty i nie narazić paznokcia na uszkodzenie, należy wybrać odpowiedni frez. Inny frez będzie odpowiedni do usuwania odcisków i usuwania nagniotków, a inny do pozbycia się skórek. W przypadku problemów ze stanem stóp, warto udać się do podologa. Nie wszystkie zmiany można usunąć przy pomocy tego urządzenia. Niekiedy konieczna okaże się wizyta w klinice podologicznej.

Jak używać frezarki do paznokci?

gabinet podologiczny
gabinet podologiczny

Zanim rozpoczniemy zabieg z zastosowaniem frezarki, musimy dobrać właściwy kapturek, do czynności, jaką chcemy wykonać. Inne frezy polecane są do matowienia paznokci, natomiast inne do usuwania skórek, czy opracowywania kształtu paznokcia. Kapturki dostępne są w różnej gradacji. Niektóre z nich mają małą ziarnistość, przez co delikatnie ścierają, a inne są większej grubości oraz gradacji. Wybranie odpowiedniego frezu jest niezwykle ważne, gdyż w ten sposób nie narazimy naszych paznokci na zniszczenie, a wykonany zabieg przyniesie spodziewane efekty. Kolejnym krokiem jest ustawienie obrotów. Regulujemy je specjalnym pokrętłem, w które zostało wyposażone urządzenie. Jeśli dopiero rozpoczynamy naszą przygodę z frezarką, wypróbujmy różne obroty i sprawdźmy, na jakich będzie nam się najwygodniej pracowało. Swoją pracę rozpocznijmy od opracowania skórek. Musimy więc dobrać do nich odpowiedni frez, zazwyczaj jest on diamentowy i ma specjalny kształt. Pozwala on na sprawne pozbycie się wszelkich zrogowaceń i stworzenie ładnego wyglądu manicure. Podczas pracy nie naciskamy zbyt mocno na powierzchnię paznokcia. Takie działanie mogłoby doprowadzić do skaleczenia się i zniszczenia paznokcia, a przy tym stworzy ból. Z frezarką należy postępować ostrożnie i delikatnie. W ten sposób uzyskamy doskonały efekt i komfort podczas tego zabiegu. Ważną kwestią jest również zwrócenie uwagi na kształt. Istnieje

sklep specjalistyczny podologiczny
sklep specjalistyczny podologiczny

wiele kształtów paznokci, istotne jest to, aby dobrze odwzorować wybrany z nich. Decydując się na kształt owalu, migdała czy szpica zawsze należy kontrolować lewą i prawą stronę paznokcia. Nie można używać zbyt dużo siły, trzeba postępować delikatnie i powoli, dążąc do wyznaczonego kształtu paznokcia. Podczas zabiegu z użyciem frezarki nie należy się spieszyć, aby nie narazić się na błędy. Jest to ważne, zwłaszcza jeśli dopiero uczymy się obsługiwać ten sprzęt. W manicure frezarkowym liczy się przede wszystkim staranność i dokładność. Każda osoba początkująca może mieć problem z jego wykonywaniem, aczkolwiek z czasem dojdziemy do wprawy i będziemy posługiwać się frezarką coraz sprawniej i szybciej. Kiedy zakończymy manicure, pamiętajmy o wyczyszczeniu sprzętu. Co ważne, przed jej zapakowaniem do pudełka, musimy ją zostawić do ostygnięcia.

Jak zdjąć lakier hybrydowy frezarką do paznokci?

Frezarki z pochłaniaczem pyłu
Frezarki z pochłaniaczem pyłu

Do takiej czynności wybierany frezy ceramiczne w kształcie walca oraz zaokrąglonego walca. Istotne jest to, aby podczas zdejmowania lakieru ustawić obroty frezarki w kierunku przeciwnym do ruchu naszej dłoni. Najlepiej wybrać prędkość urządzenia ok. 20-25 tysięcy obrotów na minutę. Po ustawieniu frezarki i wybraniu końcówki delikatnie pozbywamy się lakieru hybrydowego z paznokci. Co ważne, zabieg wykonujemy szybkimi i krótkimi ruchami. Nie należy dociskać zbyt mocno frezu do powierzchni płytki. Kiedy już pozbędziemy się lakieru hybrydowego, wyrównajmy jeszcze powierzchnię paznokcia polerką. W ten sposób uzyskamy gładką powierzchnię, którą możemy poddać dalszej stylizacji.

 

 

Author: kto12