Ile kosztuje ozonowanie?

Ile kosztuje ozonowanie?

Ile kosztuje ozonowanie? Obecnie wiele mówi się o konieczności dezynfekcji rąk oraz powierzchni użytkowych. Niemniej jednak nawet najlepszy płyny przeciwbakteryjne czy nawet przeciwwirusowe nie są w stanie usunąć drobnoustrojów, które znajdują się w powietrzu. Tutaj pomóc może na przykład ozonowanie, które stało się ostatnio bardzo popularne. Ile kosztuje ozonowanie i od czego zależy cena?

Jak działa ozonowanie?

Ozonowanie tak naprawdę nie jest niczym nowym, choć dopiero niedawno ludzie zdali sobie sprawę z korzyści, jakie może ono przynosić. Ozon zabija bardzo wiele drobnoustrojów, w tym także chorobotwórczych. Należą do nich między innymi wirusy, bakterie, grzyby czy alergeny. Ozonator wstawiany jest do pomieszczenia na określoną ilość czasu, w zależności od powierzchni, jaką trzeba oczyścić. Jest to doskonały sposób na pozbycie się patogenów z powietrza, ale również z powierzchni mebli czy sprzętów. Niestety, nawet dokładne ich czyszczenie nie gwarantuje sukcesu. W dzisiejszych czasach zaś czystość i higiena to kwestie priorytetowe. Ozonować można zarówno pojazdy, mieszkania, jak i pomieszczenia gospodarcze. Tak naprawdę z dobrodziejstw ozonu przed pandemią koronawirusa korzystali głównie przedsiębiorcy dezynfekując hotele, pensjonaty czy restauracje. Teraz z kolei mówi się o ozonowaniu biur, pomieszczeń gospodarczych, restauracji, a nawet taksówek. Ludzi coraz częściej decydują się nawet na ozonowanie własnych domów, na przykład po wizycie gości czy też dla własnego bezpieczeństwa, jeśli jedna z osób zamieszkujących dom miała koronawirusa. Ile kosztuje ozonowanie samochodu?
Na ozonowanie samochodu decydują się głównie kierowcy zawodowi. Są to na przykład taksówkarze czy dostawcy. Ozonowaniu podlegają więc samochody osobowe, których powierzchnia zwykle nie jest duża. Za ozonowanie samochodu osobowego zapłacimy około 50 zł. Kierowcy dezynfekują ozonem także samochody ciężarowe czy autobusy, których powierzchnia jest już o wiele większa.
Generalnie cena ozonowania samochody ciężarowego jest wyższa od osobowego o około 10-20 zł. Inaczej jest w przypadku autobusów – tutaj koszt może sięgać nawet 100 zł za pojedynczą sesję, w zależności od wielkości autobusu. Więcej zapłacimy w przypadku autobusów piętrowych.

Ile kosztuje ozonowanie pomieszczeń?

Ile kosztuje ozonowanie?
Ile kosztuje ozonowanie?

Ceny ozonowania pomieszczeń są bardzo różne i zależą w głównej mierze od wielkości pokoju, mieszkania czy biura. Niektóre firmy ustalają ceny w zależności od ilości metrów kwadratowych, które trzeba zdezynfekować. Im więcej metrów, tym cena wyższa. Zwykle za ozonowanie 40 metrów kwadratowych zapłacimy około 300 zł, natomiast w przypadku 100 metrów kwadratowych cena wyniesie około 600 zł. Inaczej sprawa wygląda także w przypadku firm, które decydują się dezynfekować swoje pomieszczenia restauracyjne, hotele i inne. Mogą one liczyć na specjalne zniżki, jeśli korzystają często z oferty firm oferujących usługi dezynfekowania. Pamiętajmy, że częste ozonowanie hoteli czy pensjonatów stało się niejako wymogiem dzisiejszych czasów. Istnieje więc możliwość nawiązania stałej współpracy z firmami ozonującymi. Ich oferty będą w tym przypadku z pewnością korzystniejsze. Niektóre zaś firmy oferujące ozonowanie pomieszczeń rozliczają się z klientem w zależności od czasu, jaki potrzebny jest na oczyszczenie pomieszczenia. W tym przypadku firmy wyznaczają stawkę godzinową. Zazwyczaj za pierwszą godzinę ozonowania musimy zapłacić 50 zł, przy czym każda kolejna będzie już droższa. Zwykle druga i t\kolejna godzina ozonowania pomieszczenia kosztuje od 100 zł wzwyż. Tutaj również istnieje możliwość nawiązania współpracy z firmami ozonującymi, przez co klient zyskuje liczne rabaty oraz może liczyć na ceny promocyjne.

Od czego zależy cena ozonowania?

Ceny ozonowania  nie stałe. Zależą one od wielu czynników, między innymi tego, co ma podlegać ozonowaniu. Najtańsze jest dezynfekowanie ozonem pojazdów, więcej zapłacimy za ozonowanie pomieszczeń. Najdroższe są pomieszczenia gospodarcze, gdyż te mają zwykle dużą powierzchnię. Cena ozonowania uzależniona jest również od miasta, w jakim świadczona jest usługa. Najwięcej zapłacimy w stolicy, pomimo iż firm ozonujących jest tam bardzo dużo. Popyt na ich usługi też jest jednak wysoki, stąd wyższe ceny. Wiele będzie nas kosztować ozonowanie w innych większych miastach, takich jak Kraków, Wrocław czy Poznań. Z pewnością mniej zapłacimy za ozonowanie pomieszczeń czy pojazdów w mniejszych miejscowościach. Na cenę wpływa również obecna sytuacja epidemiczna. Im więcej mówi się o potrzebie dezynfekcji pomieszczeń, tym większy jest popyt na tego typu usługi. Wraz z popytem rosną jednak ceny i to nawet w małym miastach czy w miasteczkach. Ceny i tak są już o wiele wyższe w stosunku do początku ubiegłego roku, gdy o ozonowaniu i dezynfekowaniu pomieszczeń czy pojazdów ludzie nie wiedzieli zbyt wiele. Prawdopodobnie w kolejnych miesiącach ceny będą wzrastać, głównie ze względu na trwającą pandemię koronawirusa. Wraz z jej zakończeniem możemy zaś spodziewać się znacznego spadku cen w stosunku do obecnych. 

Author: kto